Post

Jak działają okulary do komputera?

 

Czy Twoje oczy są podrażnione i suche po długim dniu pracy przed komputerem? Sprawdź, jakie funkcje i korzyści oferują okulary do komputera Tobie i Twoim oczom.

Jeśli rozejrzysz się po swoim miejscu pracy, najprawdopodobniej zobaczysz komputer lub nawet tablet przy każdym biurku. W dzisiejszym technologicznym świecie, nasze życie stało się zależne od korzystania z komputerów, tabletów i smartfonów.

Przykładem może być fakt, że czytasz ten post właśnie teraz na cyfrowym ekranie.

Ci z nas, którzy stale korzystają z tych urządzeń, zauważają, że nasze oczy stają się zmęczone i podrażnione w ciągu dnia pracy. Syndrom widzenia komputerowego wynika z wysokich wymagań wzrokowych związanych z pracą przy komputerze. Ten przejściowy stan wzroku jest spowodowany długotrwałym wpatrywaniem się w ekran komputera bez odpowiedniej ochrony oczu.

Typowe objawy zespołu widzenia komputerowego to niewyraźne widzenie, zaczerwienienie oczu, napięcie pleców lub karku, suchość oczu, podwójne widzenie i zawroty głowy.

Najlepszym sposobem na ochronę oczu i wyeliminowanie zmęczenia oczu związanego z długotrwałym korzystaniem z komputera mogą być okulary komputerowe.

Czym są okulary do komputera?

Wielu z nas nosi okulary, aby skorygować jakiś problem ze wzrokiem. Ale nie wszystkie okulary są odpowiednie w każdej sytuacji.

Okulary do pracy przy komputerze różnią się od zwykłych okularów tym, że są specjalnie wykonane, aby pomóc zmniejszyć zmęczenie oczu związane z pracą przy komputerze.

Przeciętny człowiek pracuje przed komputerem około ośmiu godzin dziennie. Te długie godziny pracy sprawiają, że jesteśmy bardziej podatni na problemy związane ze wzrokiem. Niestety, przyzwyczailiśmy się do tego, że pod koniec dnia pracy nasze oczy są po prostu zmęczone i podrażnione.

Powłoka antyrefleksyjna na szkłach komputerowych pomaga zredukować odblaski, które odbijają się od ekranu i światła pochodzącego z urządzenia. Barwienie szkieł jest również funkcją, która pomaga zwiększyć kontrast ekranu, nie czyniąc go zbyt ostrym dla oczu.

Rodzaje soczewek

Większość komputerów znajduje się w odległości od 20 do 26 cali od oczu użytkownika i jest to uważane za strefę pośrednią. Jednakże, tak jak w przypadku zwykłych okularów, nie każdy ma oczy w tej samej strefie.

Istnieje kilka różnych soczewek, które są oferowane z okularami komputerowymi:

  • Okulary komputerowe z pojedynczym widzeniem zmniejszają ryzyko niewyraźnego widzenia, zmęczenia oczu i złej postawy. Soczewki jednoogniskowe są przeznaczone dla użytkowników komputerów w każdym wieku.
  • Okularowe soczewki progresywne są soczewkami wieloogniskowymi, które korygują widzenie bliskie, pośrednie i dalekie. Soczewki te dają większe, bardziej komfortowe widzenie przy komputerze, ale nie są zalecane do zadań wymagających większej odległości.
  • Soczewki zawodowe dwu- i trójogniskowe oferują wyższą strefę dla widzenia pośredniego i bliskiego niż zwykłe soczewki dwu- i trójogniskowe. Pozycja stref widzenia pośredniego i bliskiego może być dostosowana do Twoich specyficznych potrzeb związanych z komputerem.

Korzyści z noszenia okularów do komputera

Nikt nie lubi zmęczenia oczu, niewyraźnego widzenia lub ciągłych bólów głowy związanych z komputerem. Redukcja odblasków, zwiększenie kontrastu i możliwość patrzenia na ekran przez dłuższy czas to korzyści, które płyną z noszenia okularów komputerowych.

W miejscu pracy czasami czujemy, że konieczne jest zerkanie przez okulary lub pochylanie się bliżej komputera, aby móc lepiej czytać na ekranie. Ale wszyscy wiemy, że to nie pomaga. Okulary do komputera zapewniają wyraźniejsze widzenie, co zmniejsza potrzebę nadwyrężania pleców i szyi.

Czy jesteś odpowiednim kandydatem?

Nie każdy potrzebuje okularów do komputera. Jeśli nie doświadczasz ciągłego zmęczenia oczu lub nie masz problemu z widzeniem podczas pracy przy komputerze, to okulary komputerowe mogą nie być dla Ciebie. Jeśli jednak stale doświadczasz zmęczenia oczu, okulary komputerowe mogą być dokładnie tym, czego potrzebujesz.