Post

Dlaczego warto nosić okulary z redukcją niebieskiego światła?

Ekspozycja na światło nie jest niczym nowym, a dawniej większość niebieskiego światła, które wchłaniamy, pochodziła z naturalnego światła słonecznego. Podczas gdy niebieskie światło jest niezbędne do regulowania naszego rytmu okołodobowego i utrzymywania nas w stanie czuwania w ciągu dnia, dzięki technologii jesteśmy obecnie narażeni na potencjalnie szkodliwe niebieskie światło przez kilka godzin każdego dnia.

Jakie skutki może mieć ta ekspozycja?

Nadmierna ekspozycja na promienie niebieskiego światła przez tablety, smartfony i ekrany komputerów może mieć kilka negatywnych skutków, w tym:

  • Bóle głowy
  • Niewyraźne widzenie
  • Tłumienie melatoniny, która pomaga nam spać w nocy

Niektórzy ludzie spędzają do ośmiu godzin dziennie wpatrując się w ekran, a nawet dzieci mają dostęp do tych urządzeń przez długi czas.

Jak działają soczewki redukujące niebieskie światło?

Nauka tkwi w kolorze. Soczewki są zabarwione tak, aby skutecznie blokować niebieskie światło, dzięki czemu nasze oczy pochłaniają go znacznie mniej podczas ich noszenia. Żółty jest naturalnym kolorem, który zwalcza poszczególne długości fal barwnych. Soczewki BluTech są wykonane tak, aby skutecznie blokować do 455nm promieniowania niebieskiego, czyli najwyższego spektrum, gdzie ma to największe znaczenie.

Czym najnowsze soczewki różnią się od okularów z przeszłości?

Niektórzy uważają, że okulary blokujące niebieskie światło są nieatrakcyjne, nieskuteczne i kosztowne. W dzisiejszych czasach już tak nie jest. Najnowsze soczewki mogą być:

  • Atrakcyjnie oprawione z ledwie zauważalnym odcieniem
  • Mogą blokować do 455nm niebieskiego światła, najwyższego w spektrum.
  • Mogą być tak samo przystępne jak zwykłe soczewki i można je znaleźć w większości gabinetów okulistycznych
  • Mogą występować zarówno w zwykłych soczewkach, okularach przeciwsłonecznych, a nawet w soczewkach dla dzieci, nawet jeśli nie potrzebują one korekcji wzroku.

Soczewki redukujące niebieskie światło mogą pomóc złagodzić niektóre skutki cyfrowego zmęczenia oczu, dzięki czemu możesz pracować lub bawić się swoimi ulubionymi urządzeniami i zapewnić swoim oczom komfort przez cały dzień.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie