Post

Niebieskie światło i deweloperzy

Jeśli jesteś programistą komputerowym, prawdopodobnie znajdziesz się wpatrując się w ekran komputera przez wiele godzin w czasie, pracowicie kodując strony internetowe. Możesz odczuwać zmęczenie oczu, ból w oczach, niewyraźne widzenie lub częste bóle głowy.

Podczas gdy wszyscy jesteśmy narażeni na naturalne niebieskie światło poprzez słońce, wzrost sztucznego niebieskiego światła gwałtownie wzrósł w ciągu ostatniego stulecia. Ludzie nie ewoluowali, aby skutecznie przetwarzać ten rodzaj światła, dlatego może ono powodować zmęczenie oczu i zakłócenia cyklu snu rytmów okołodobowych.

Pewnie zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby ograniczyć swoją ekspozycję na niebieskie światło. Być może nie możesz zmienić swojego zawodu, ponieważ to właśnie z niego spłacasz kredyt hipoteczny i ratę za samochód, ale to, co możesz zrobić, to ograniczyć swoją ekspozycję na szkodliwe niebieskie światło.

Oto kilka pomocnych wskazówek od okulistów i optometrystów:

  • BluTech Lenses - BluTech Lenses są specjalnie zaprojektowane z zastrzeżoną formułą pigmentów i barwników. Chronią Twoje oczy w sposób, w jaki robi to natura. Te filtrujące niebieskie światło okulary są złotym standardem w ochronie przed niebieskim światłem i oferują filtrację wbudowaną w soczewkę, co oznacza, że nie będzie się ona ścierać jak w przypadku tanich podróbek.
  • Okulary nareceptę - Może się okazać, że Twoje oczy wymagają korekty, choćby z powodu krótkowzroczności lub dalekowzroczności albo lekkiego astygmatyzmu. Odwiedź okulistę i sprawdź, czy potrzebujesz okularów na receptę. Jeśli tak, zdecyduj się na soczewki Blutech.
  • Monitor - Porzuć kineskop i kup monitor LCD. Duży monitor LCD zapewni Twoim oczom większą powierzchnię do wpatrywania się, a ponadto możesz powiększyć czcionki, aby uniknąć mrużenia oczu, co może powodować ich zmęczenie.
  • Róbprzerwy - Oczy męczą się, gdy nie mrugają wystarczająco często i stają się suche. Co 20 minut rób 20-sekundową przerwę od ekranu. Możesz również zacząć stosować krople do oczu, ale najpierw porozmawiaj z okulistą, aby wyeliminować poważniejsze schorzenia oczu.
  • Zmniejszjasność - Zamiast wybierać jasny, biały monitor, ustaw na wyświetlaczu biały tekst na czarnym tle.
  • Powiększ tekst - Nie wstydź się powiększyć tekstu na ekranie.
  • Night Shift - Niektóre komputery oferują wbudowane tryby nocnej zmiany, a także istnieje kilka darmowych wersji dostępnych. Programy te przesuwają niebieskie światło na komputerze, aby umożliwić cieplejsze kolory w nocy. Chociaż nie eliminuje to niebieskiego światła, może pomóc zmniejszyć ekspozycję.

Znajdź BluTech w pobliżu siebie