Post

Jak wybrać okulary korekcyjne?

stnieje tak wiele opcji w tych dniach, jeśli chodzi o okulary. Dla wielu jest to stwierdzenie mody, podczas gdy dla innych jest to po prostu urządzenie medyczne. Niezależnie od tego, co to może być dla Ciebie, dowiedz się, co powinieneś wiedzieć następnym razem, gdy wybierzesz następną parę okularów na receptę!


Dowiedz się o swoich soczewkach przed wyborem oprawki
Pierwszym krokiem w wyborze oprawy jest wiedza, jakiego typu soczewek potrzebujesz. Na przykład, ktoś, kto jest bardzo krótkowzroczny (tzn. ktoś, kogo wzrok jest wyraźniejszy z bliska niż z daleka) będzie miał soczewki, które są cieńsze w centrum i grubsze na brzegach. Większa oprawka uwydatni grubsze krawędzie i dlatego nie jest najbardziej odpowiednim wyborem. Problem ten można jednak łatwo rozwiązać, wybierając oprawki węższe lub wybierając oprawki o wysokim indeksie, które są cieńsze i lżejsze niż soczewki wykonane z innych materiałów. Przy następnej wymianie soczewek porozmawiaj ze swoim optometrystą o tym, jakie oprawki będą dla Ciebie najbardziej odpowiednie.


Jakie czynności będziesz wykonywać?
Ktoś, kto głównie używa okularów na receptę do pracy i pracuje przy komputerze przez większość dnia, będzie chciał się upewnić, że otrzymuje okulary z powłoką blokującą niebieskie światło. Filtr blokujący niebieskie światło może pomóc zredukować nadmiar niebieskiego światła i utrzymać zdrowe oczy. Z drugiej strony, jeśli jesteś rodzicem kupującym okulary dla swojego dziecka, powłoka antyzadrapaniowa może pomóc zapewnić, że ostra zabawa, która może skutkować zadrapaniami, nie przeszkodzi dziecku w uzyskaniu jasnego widzenia. Oprócz wyboru powłoki soczewki, która najlepiej pasuje do Twojego stylu życia, ważne jest, aby wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane są Twoje okulary/soczewki.


Poznaj swój kształt twarzy
To, że Twoja ulubiona celebrytka nosi cudowne okrągłe oprawki, nie oznacza, że będą one wyglądać tak samo na Tobie. Ważne jest, aby przy wyborze okularów wziąć pod uwagę swój kształt twarzy. Jaki masz kształt twarzy: okrągły, owalny, kwadratowy, sercowaty czy trójkątny? Na przykład, osoby o kwadratowym kształcie twarzy powinny szukać oprawek, które są bardziej okrągłe lub w kształcie kociego oka. Takie kształty oprawek pomogą złagodzić rysy twarzy i uwydatnić oczy. Jeśli możesz, dowiedz się więcej o swoim kształcie twarzy. Ważne jest, aby pamiętać, że są to tylko zalecenia i że najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy dana oprawka dobrze na Tobie wygląda, jest jej wypróbowanie! Nie czuj się więc tak, jakbyś nie mogła odejść od tych zaleceń.


Wnioski
Ważne jest, aby pamiętać, że okulary na receptę są wyrobem medycznym i po pierwsze powinny pomóc Ci widzieć wyraźnie. Ale to nie znaczy, że Twoje okulary nie mogą być czymś więcej. Poproszenie Twojego okulisty w Wiktorii o pomoc w wyborze odpowiedniej pary soczewek i oprawek może zapewnić, że nie tylko będziesz dobrze widział, ale również uzyskasz jak najwięcej ze swojej inwestycji.