Post

Chroń oczy dzieci podczas uprawiania sportu

Nowy rok szkolny rozpoczął się i możesz już odłożyć na bok zakup wszystkich przyborów szkolnych. Teraz nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, co Twoje dziecko będzie potrzebowało do uprawiania sportu po szkole i zajęć hobbystycznych.

Upewnienie się, że mają one odpowiednie okulary ochronne do uprawiania sportu lub aktywności sportowej powinno być jednym z najważniejszych priorytetów na Twojej liście. Oto dlaczego: według nowych danych z Prevent Blindness America, około 25 000 osób szukało leczenia z powodu urazów oczu związanych ze sportem w 2013 roku, a około 10 000 stanowiły dzieci poniżej 14 roku życia.

Noszenie okularów ochronnych podczas uprawiania sportu może pomóc w zapobieganiu poważnym urazom oczu. Oto kilka wskazówek, jak postępować przy wyborze najbardziej trafnych okularów ochronnych dla Twojego dziecka:

dzieci sport

  1. Skonsultuj się z lekarzem okulistą i trenerem dziecka, aby dowiedzieć się, jaki rodzaj okularów ochronnych jest najlepszy dla aktywności sportowej, w którą zaangażowane jest Twoje dziecko. Rodzaj okularów, których będzie potrzebować Twoje dziecko, zależy od uprawianego sportu.
  2. Poznaj sport i związane z nim zagrożenia: We wszystkich grupach wiekowych, urazy oczu związane ze sportem występują najczęściej w sportach wodnych, koszykówce i baseballu lub softballu. Standardy bezpieczeństwa spełniają odporne na rozbicie soczewki z poliwęglanu lub trivexu.
  3. Ochrona i korekcja: Jeśli Twoje dziecko nosi już okulary, dowiedz się, jakie są dostępne opcje dodania ich recepty do ochronnych okularów, których będzie potrzebować. Możesz też rozważyć soczewki kontaktowe.
  4. Zapewnij odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV: Jeśli aktywność Twojego dziecka odbywa się na zewnątrz, upewnij się, że wybrane przez Ciebie okulary ochronne zapewniają wystarczającą ochronę przed szkodliwymi promieniami UV.
  5. Dawaj przykład: Sam noś okulary ochronne. W ten sposób pokażesz swojemu dziecku, że można chronić wzrok i jednocześnie cieszyć się aktywnością sportową.

Większości urazów oczu można zapobiec. Nowsze modele okularów ochronnych często mają opaskę na oczy, aby poprawić widzenie peryferyjne i atrakcyjność stylu. Dzieci mogą mieć modę i funkcję w dzisiejszych okularach ochronnych. Upewnij się, że oczy Twojego dziecka są chronione, podczas gdy ono dąży do osiągnięcia szczytu swojej gry!

Dowiedz się więcej na: http://sunnyice.pl/