Post

Zmniejsz ekspozycję na światło niebieskie, aby poprawić swoje zdrowie

Zbyt duża ilość światła niebieskiego może wpływać na jakość snu i prawdopodobieństwo wystąpienia migreny.

Światło niebieskie to rodzaj światła, które nakazuje naszemu organizmowi pozostać w stanie czuwania. Jeśli w ciągu dnia jesteśmy narażeni na zbyt dużą ilość światła niebieskiego, nasz organizm ma trudności z wytworzeniem tego, co jest potrzebne do zaśnięcia w nocy.

Jeśli uważasz, że wysypiasz się w nocy, ale mimo to czujesz się zmęczony w ciągu dnia, powinieneś przeanalizować ilość światła niebieskiego, na które wystawiasz się każdego dnia.

Możesz w dużym stopniu kontrolować ilość światła niebieskiego, na które jesteś narażony każdego dnia.

Reguluj ilość odbieranego światła niebieskiego. Możesz kontrolować ilość niebieskiego światła, na które jesteś narażony przez ekrany, zakładając soczewki blokujące niebieskie światło za każdym razem, gdy korzystasz ze smartfona, laptopa, komputera stacjonarnego, telewizora i tabletu.

Jest to prosty i skuteczny sposób regulowania narażenia na światło.

Zbyt duża ilość niebieskiego światła utrudnia zasypianie i utrzymanie snu przez całą noc. Upewnij się, że Twoje soczewki blokujące światło niebieskie rzeczywiście blokują światło niebieskie o długości fali 455 nm.

Celowe poranki. Poranna rutyna, która nie obejmuje korzystania z telefonu w ciągu pierwszych kilku minut po przebudzeniu, może mieć ogromny wpływ na poziom narażenia na światło.

Zamiast od razu sięgać po telefon, wstań z łóżka i przeciągnij się.

Ta prosta czynność może zmienić Twoje uzależnienie od telefonu w ciągu pierwszych kilku minut dnia.

Rzadko kiedy ludzie korzystają z telefonu "tylko przez kilka sekund", zwłaszcza rano. Często ludzie używają swoich urządzeń znacznie dłużej, niż zdają sobie z tego sprawę. Zmień swoją poranną rutynę, aby uchronić się przed potencjalnie szkodliwym działaniem niebieskiego światła.

Przejmij kontrolę nad wyświetlaczami. Wiele wyświetlaczy elektronicznych również emituje niebieskie światło.

Zawsze, gdy oglądasz telewizję, pamiętaj o założeniu soczewek blokujących niebieskie światło.

Należy pamiętać, że również dekodery telewizji kablowej, cyfrowe wyświetlacze DVD, a nawet zegary mogą emitować niebieskie światło. Osoby noszące okulary są chronione przed tym światłem.

Jednak spędzanie czasu w pobliżu tych wyświetlaczy, zwłaszcza jeśli znajdują się one w sypialni, może mieć wpływ na zdolność zasypiania. Sprawdź, czy możesz zmienić dekoder telewizji kablowej na taki, który nie ma wyświetlacza LED.

Chroń swoje zdrowie i zdolność do zasypiania każdej nocy, korzystając z tych prostych wskazówek, aby zmniejszyć narażenie na działanie niebieskiego światła.

Znajdź BluTech w pobliżu