Post

Soczewki jednoogniskowe vs. cyfrowe soczewki jednoogniskowe

Zamawiasz nową parę okularów? Trudno Ci się pogodzić z różnymi możliwościami wyboru? Jedną z rzeczy, którą mogłeś zauważyć podczas poszukiwań idealnej pary, jest "pojedyncze widzenie" i "cyfrowe pojedyncze widzenie". Opcje te brzmią nieco podobnie, ale istnieją między nimi zasadnicze różnice, a wybór jednej z nich może drastycznie zmienić Twoje doświadczenia z nowymi soczewkami. Nie musisz się pocić, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć podstawy optyki, abyś mógł wybrać najlepsze okulary w oparciu o Twoje osobiste potrzeby.

Co to jest pojedyncze widzenie?
Soczewki jednoogniskowe są przeznaczone dla osób, które mają krótkowzroczność, co oznacza, że mają trudności z widzeniem przedmiotów z daleka lub dalekowzroczność, co oznacza, że nie widzą przedmiotów z bliska. W przeciwieństwie do soczewek progresywnych, które dzielą się tak, że połowa soczewki służy do powiększania, a druga połowa do oddalania, recepta na soczewki jednoogniskowe wypełnia całą soczewkę. Mogą one być również wykonane jako "czytniki" dla osób, które chcą mieć całkowicie powiększoną soczewkę, a nie soczewkę przeznaczoną wyłącznie do widzenia w dali.


Czym jest Cyfrowe Pojedyncze Widzenie?
Digital Single Vision jest podobny do standardowego widzenia w tym sensie, że cała soczewka jest identyczna, jednak różni się jakością soczewki. Możesz myśleć o Digital Single Vision jako o ulepszonej, luksusowej wersji standardowego single vision. Optyka jest znacznie bardziej przejrzysta, jaśniejsza i dokładniejsza. Czy zdarzyło Ci się kiedyś kupić nową parę okularów i miałeś ten okropny efekt "rybiej miski"? Jeśli tak, to może to wyglądać tak, jakbyś widział świat z perspektywy ryby, przez tę grubą szklaną misę. Soczewki Digital Single Vision zostały stworzone, aby uniknąć tego problemu u osób noszących okulary. Zniekształcenia są głównym problemem dla osób z wysoką receptą, który te soczewki również rozwiązują. Możesz pożegnać się z zamazanym widzeniem w rogu soczewki. Ponadto, Digital Single Vision zapewnia również szersze peryferia i większy zakres widzenia.

Która soczewka jest dla mnie odpowiednia?
Jeśli nie możesz się zdecydować, która oprawa jest dla Ciebie odpowiednia, zadaj sobie trzy poniższe pytania: Czy moja recepta jest wyższa niż przeciętna? Czy unikanie zniekształceń soczewek jest dla mnie ważne? Czy chcę mieć lepszą optykę w moich soczewkach? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to najprawdopodobniej soczewki Digital Single Vision są dla Ciebie lepszym wyborem. Soczewki Digital Single Vision są szczególnie polecane dla osób z wysokimi receptami ze względu na "efekt rybiej miski" i zniekształcone widzenie, które grube soczewki mogą niestety powodować. Nie ma właściwej lub niewłaściwej recepty na soczewki Digital Single Vision; wybór należy całkowicie do Ciebie! Nie ma również zbyt niskiej recepty na soczewki Digital Single Vision. Chociaż zazwyczaj zalecamy je osobom z wyższymi receptami, podniosą one jakość optyki dla każdego rozmiaru recepty.


Ale to kosztuje więcej pieniędzy, czy naprawdę warto?
Wiemy, że to kosztuje więcej, ale zanim to odrzucisz, pomyśl o tym w ten sposób: te dodatkowe $20 z Single Vision na Digital Single Vision będzie Cię kosztować tylko trochę ponad 5 centów dziennie, jeśli kupisz nowe okulary za rok od teraz. Polecamy Digital Single Vision zamiast Single Vision nie dlatego, że oznacza to więcej pieniędzy w naszych kieszeniach, ale dlatego, że jest to lepsza z dwóch opcji dla naszych klientów. W naszej skromnej i szczerej opinii, niewielki wzrost kosztów jest absolutnie wart dużego skoku w jakości.