Post

Sierpień jest Miesiącem Zdrowia i Bezpieczeństwa Oczu Dzieci

Sierpień to pracowity czas wypełniony przygotowaniami do powrotu do szkoły, zajęciami pozalekcyjnymi i tworzeniem nowych zwyczajów. W tym miesiącu warto poświęcić trochę czasu pomiędzy zakupami przyborów szkolnych a próbami sportowymi, aby zabrać dziecko na kompleksowe badanie wzroku.

Sierpień jest Miesiącem Zdrowia i Bezpieczeństwa Oczu Dzieci i przypomina o tym, aby upewnić się, że Twoje dziecko widzi jak najlepiej przed powrotem do szkoły. Badanie wzroku nie tylko pomaga wykryć takie problemy, jak krótkowzroczność i dalekowzroczność, ale także choroby, takie jak niedobór kolorów i amblyopia (leniwe oko).

Dbanie o bezpieczeństwo oczu dziecka zaczyna się od kompleksowych badań okulistycznych, ale na tym nie koniec. Znalezienie odpowiedniej ochrony oczu ma zasadnicze znaczenie dla dzieci uprawiających sport. W Stanach Zjednoczonych urazy oczu są najczęstszą przyczyną ślepoty u dzieci. Jeżeli Twoje dziecko uprawia sporty kontaktowe, ochronna odzież oczu może zapobiec urazom bez pogorszenia wzroku.

Jeśli Twoje dziecko nie może się nasycić urządzeniami cyfrowymi, ważne jest, aby chronić je przed niebieskim światłem emitowanym przez telefony, tablety, telewizory itp. Soczewki blokujące światło niebieskie są idealne dla dzieci, które korzystają z technologii zarówno w domu, jak i w szkole. Ponieważ w wielu salach lekcyjnych korzysta się z urządzeń cyfrowych lub zadaje prace domowe online, dzieci są bardziej niż kiedykolwiek narażone na działanie niebieskiego światła.

Niebieskie światło zakłóca rytm okołodobowy organizmu, utrudniając zasypianie po całodziennym patrzeniu na jasne ekrany. Niebieskie światło może również prowadzić do cyfrowego zmęczenia oczu, bólu głowy i zmęczenia. Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko czuło się jak najlepiej każdego ranka, BluTech Lenses są prostym rozwiązaniem na negatywne skutki uboczne niebieskiego światła. Ich okulary blokujące niebieskie światło chronią oczy przed ostrym światłem, zmniejszając zmęczenie i zwiększając wydajność pracy.

Podjęcie kilku dodatkowych kroków w tym miesiącu w celu zapewnienia zdrowia i bezpieczeństwa oczu Twojego dziecka pomoże mu widzieć, czuć się i funkcjonować jak najlepiej w tym roku.

Źródło: https://www.nei.nih.gov/learn-about-eye-health/healthy-vision/sports-and-eye-safety-tips-parents-and-teachers

Znajdź BluTech w pobliżu