Post

Największe korzyści płynące z korzystania z okularów do komputera

Czy Twoje oczy pieką lub czują się bardzo suche i podrażnione po długim dniu w pracy, przed komputerem? Następnie ten blog jest coś, co jest przeznaczone dla Ciebie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o korzyściach płynących z okularów komputerowych dla Twoich oczu, które Cię zaszokują i sprawią, że od razu kupisz parę okularów komputerowych dla siebie.  

Rozejrzyj się wokół siebie w swoim miejscu pracy i zobacz, ile ekranów komputerowych, tabletów, a nawet telefonów znajdziesz przy każdym biurku. Przypadek w punkcie, W dzisiejszym szybkim świecie, każdy (zarówno zawodowo jak i osobiście) stały się niezwykle zależne od gadżetów i urządzeń, takich jak komputery, tablety i smartfony.

W FAKCIE, czytasz ten post na cyfrowym ekranie właśnie teraz.

Więc znaczenie zakupu jakości pary okularów komputerowych online lub w sklepie, z dobrym Anti-glare & Anti-reflection powłoki, jest bardziej kluczowe teraz niż kiedykolwiek. Przewiń w dół, aby dowiedzieć się dlaczego!

Czym jest Syndrom Widzenia Komputerowego?
Jeśli jesteś poniżej 40 roku życia i masz niewyraźne widzenie lub zmęczenie oczu podczas pracy przed ekranem komputera, to może to być spowodowane niezdolnością twoich oczu do pozostania skupionym na ekranie. Może to być również spowodowane kłopotami, jakie sprawiają Ci zmiany ostrości wzroku z klawiatury na ekran i z powrotem. Problemy te, często spowodowane błędną koncentracją i długotrwałą ekspozycją na ekrany cyfrowe, są kojarzone z CVS (Computer Vision Syndrome).

Jeśli masz ponad 40 lat, ten sam problem podrażnienia oczu może być spowodowany pojawieniem się prezbiopii (potocznie zwanej dalekowzrocznością) - normalnej związanej z wiekiem utraty zdolności do skupiania się na bliży. Nawet to może być czasem zaliczane do objawów CVS na dłuższą metę. Aby dowiedzieć się, czy masz problemy z oczami spowodowane ekranami lub wzrokiem, możesz BEZPŁATNIE wykonać nasz internetowy test oczu i sprawdzić swoją moc wzroku.

 

Czym są okulary do komputera?
Większość z nas myśli, że okulary nosi się tylko po to, aby skorygować jakiś problem ze wzrokiem. Ale to nie jest prawda. Nie wszystkie okulary są odpowiednie do wszystkich sytuacji i narażenia Twoich oczu.

Okulary komputerowe różnią się znacznie od zwykłych okularów na receptę, ponieważ są one specjalnie wykonane, aby pomóc zmniejszyć obciążenie oczu związane z pracą przy komputerze.

Przeciętna osoba pracuje przez około 8 godzin dziennie przed komputerem lub ekranami cyfrowymi. Jest to w rzeczywistości wystarczająco długi czas, aby stworzyć problemy związane z widzeniem, jeśli nie podejmiesz żadnych środków zapobiegawczych. Choć większość z Państwa czuje, że oczy są zmęczone i podrażnione pod koniec dnia, tylko nieliczni zwracają na to uwagę i odwiedzają optometrystę.

Powłoka antyrefleksyjna i antyodblaskowa na soczewkach okularów komputerowych pomaga w redukcji odblasków, które odbijają się od ekranu i blokują promieniowanie UV emitowane przez gadżet. Nawet przyciemniane soczewki pomagają w razie potrzeby zwiększyć kontrast lub jasność ekranu, nie czyniąc go zbyt ostrym dla oczu.

5 korzyści z zakupu okularów do komputera
Syndrom widzenia komputerowego (CVS) wynika z wysokich wymagań wzrokowych pracy przy komputerze. Ten tymczasowy stan wzroku występuje przy długotrwałym wpatrywaniu się w ekran komputera bez odpowiedniej ochrony oczu.

Powszechnymi objawami tego syndromu widzenia komputerowego są: zamazane widzenie, zaczerwienienie oczu, suchość oczu, ból głowy, zawroty głowy i łzawienie oczu bez żadnego powodu.

Nadwyrężenie oczu związane z długotrwałym korzystaniem z komputera można wyeliminować dzięki odpowiedniemu stosowaniu okularów do czytania komputerowego.