Post

Jak terapia światłem pomaga w depresji sezonowej

Właśnie minęła równonoc zimowa, co oznacza, że mamy najkrótszy okres światła dziennego w ciągu całego roku. Wielu z nas budzi się przed wschodem słońca i nawet nie kończy pracy lub szkoły, gdy słońce zachodzi. Te krótkie godziny dnia powodują, że czujemy się zmęczeni i mamy wrażenie, że jest godzina 22.00, a nie 5.00. Skrócenie czasu przebywania na słońcu może wpływać na każdego inaczej, ale przy mniejszej ilości światła słonecznego nieuchronnie otrzymujemy mniej witaminy D.

Mniejsze spożycie witaminy D, w połączeniu z przesunięciem zegara biologicznego, może powodować sezonowe zaburzenie afektywneznane również jako SAD. Osoby dotknięte SAD zazwyczaj odczuwają senność, przygnębienie i nastrój zaczynając od jesieni, a kończąc na wiośnie lub lecie. Poziom serotoniny spada, powodując depresję i niestabilność nastroju, a poziom melatoniny obniża się, powodując zaburzenia rytmu snu.

Niektórzy uważają to za zimowy niesmak, ale z medycznego punktu widzenia jest to problem, który dotyka 10 milionów Amerykanów i występuje 4 razy częściej u kobiet niż u mężczyzn.

Jeśli cierpisz na SAD, możesz zrobić pewne rzeczy, aby pomóc w jego zwalczaniu. Zaleca się przyjmowanie suplementów witaminy D, ale ich wchłanianie czasami nie wystarcza. Witaminę D często pozyskujemy ze słońca, dlatego pomocna może okazać się terapia światłem.

Osoby, którym przepisano terapię światłem, często otrzymują pudełko do terapii światłem i są instruowane, aby siedzieć przed nim przez 30 minut do 2 godzin dziennie. Terapia ta ma niewiele negatywnych skutków ubocznych i stanowi holistyczną opcję, którą warto wypróbować przed zażywaniem substancji zmieniających nastrój. Badania wykazały, że w ciągu tygodnia terapia światłem pomaga na SAD.

Pudełko do terapii światłem jest tak zaprojektowane, aby naśladować naturalne światło słoneczne, ale nie należy się w nie wpatrywać. To jasne, skondensowane światło może być szkodliwe dla oczu, dlatego zaleca się stosowanie soczewek chroniących przed światłem niebieskim.

Soczewki BlueTech zostały zaprojektowane tak, aby filtrować szkodliwe promienie niebieskiego światła, chroniąc Twoje oczy, zmniejszając ich zmęczenie i powstrzymując negatywne skutki uboczne niebieskiego światła, takie jak napięcie i migreny.

Dowiedz się więcej o Zalety soczewek BlueTech i już dziś zacznij bezpiecznie korzystać z terapii światłem.

Znajdź BluTech w pobliżu