Post

Jak nosić maskę bez zaparowania okularów

Noszenie masek na twarzy stało się normą, ponieważ ludzie na całym świecie podejmują środki bezpieczeństwa, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Najbardziej aktualne informacje na temat wirusa COVID-19 można znaleźć w zasobach internetowych udostępnionych przez CDC, WHOoraz lokalny wydział zdrowia publicznego.

Osobom noszącym okulary może się wydawać, że prawidłowe założenie maski bez zaparowania soczewek jest prawie niemożliwe. Wierzcie lub nie, ale istnieje kilka sposobów zapobiegania zaparowaniu okularów, które można wypróbować przy następnym założeniu maski.

Zanim jednak przejdziemy do rozwiązań, możesz się zastanawiać: Dlaczego okulary zaparowują podczas noszenia maski?

Odpowiedź jest całkiem prosta: gdy masz na sobie maskę, ciepły oddech wydostaje się z jej górnej części, przylegając do chłodnych szkieł okularów. Zawsze, gdy ciepłe powietrze uderza w chłodną powierzchnię, dochodzi do kondensacji lub zaparowania. Przypomnij sobie, kiedy otwierasz gorący piekarnik lub wchodzisz z chłodnego budynku w letni upał.

Jak zatem uniknąć zaparowania okularów podczas noszenia maski?

Upewnij się, że maska jest odpowiednio dopasowana. Maska, która ściśle przylega do nosa, może zapobiegać zamgleniu okularów, ponieważ zapobiega przedostawaniu się ciepłego powietrza, którym oddychasz, do soczewek. Prawidłowo dopasowana maska pozwala, aby oddech wydostawał się przez nią, a nie z góry lub z boków. Taśma sportowa o niskiej przyczepności może pomóc w przymocowaniu maski, tak aby zawsze pozostawała na swoim miejscu.

W zależności od kształtu i rozmiaru okularów można zmniejszyć ilość mgły na soczewkach, naciągając maskę wyżej na twarz i umieszczając okulary na wierzchu, aby uniemożliwić przepływ powietrza do góry. Ta metoda jest najlepsza dla osób noszących duże oprawki.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, można spróbować użyć chusteczek lub sprayów przeciwmgielnych. Produkty te są zazwyczaj drogie, dlatego należy przeprowadzić badania i upewnić się, że kupowany produkt działa z konkretnym typem soczewek, które nosisz.

Znajdź BluTech w pobliżu