Post

Jak działają okulary przeciwsłoneczne?

Dobra para okularów przeciwsłonecznych to wspaniała rzecz, którą warto mieć w pogodny letni dzień, ale dlaczego tak jest?
Jak działają nasze okulary przeciwsłoneczne? Nie chodzi tylko o ciemny odcień. Różne soczewki mają różne efekty, a wiedza na temat tych efektów pozwoli Ci wybrać okulary przeciwsłoneczne, które są dla Ciebie najlepsze!

Kolor soczewki ma znaczenie
Kolorowe soczewki w okularach przeciwsłonecznych wyglądają całkiem niesamowicie, ale czy wiesz, że tak naprawdę służą do czegoś innego? Jeśli Twoje soczewki są żółte lub bursztynowe, to świetnie nadają się do uprawiania sportów na świeżym powietrzu - zwłaszcza sportów na śniegu, ponieważ odfiltrowują niebieskie światło odbijające się od śniegu. Zwiększają również kontrast i poprawiają percepcję głębi, co pomaga dostrzec zmiany w zaśnieżonym terenie.

Soczewki fioletowe lub różowe tworzą większy kontrast pomiędzy obiektami a niebieskim lub zielonym tłem, a to sprawia, że są idealne do jazdy na nartach wodnych i polowań! Jeśli jednak wolisz, aby kolory, które widzisz nie były zmieniane przez Twoje soczewki, możesz wybrać te czarne, szare lub zielone. Zielony nie zmienia zbytnio kolorów, które widzisz, ale nadal filtruje niebieskie światło.

Efekt lustrzanych soczewek
Jeśli uwielbiasz wygląd okularów przeciwsłonecznych Aviator, jesteśmy z Tobą. Podobnie jak w przypadku kolorowych soczewek, lustrzane soczewki mają większą zaletę niż tylko fajny wygląd. Znacząco zmniejszają one ilość światła, które dociera do Twoich oczu, ponieważ większość z nich odbija się od lustrzanej powierzchni. To sprawia, że świetnie sprawdzają się w warunkach piaszczystych lub śnieżnych, na dużych wysokościach i na wodzie. Lustrzane okulary przeciwsłoneczne Wraparound są również bardzo dobre do uprawiania sportów ekstremalnych.

Pozbądź się odblasków dzięki soczewkom polaryzacyjnym
Jeśli chcesz okularów przeciwsłonecznych, które eliminują odblaski, najlepszym rozwiązaniem są soczewki polaryzacyjne. Zasadniczo działają one jak okna z wbudowanymi mikroskopijnymi żaluzjami. Światło może przedostawać się tylko z określonych kierunków. Oznacza to, że światło, które odbiło się od otaczających Cię powierzchni, takich jak woda czy pobliski samochód, nie może przedostać się do środka i zaszkodzić Twoim oczom!

Soczewki polaryzacyjne są zazwyczaj droższe od innych typów, ale ułatwiają prowadzenie samochodu w jasny dzień i są świetnym rozwiązaniem, gdy chcesz przeżyć przygodę na świeżym powietrzu.

Wystrzegaj się tanich okularów przeciwsłonecznych
Ceny wysokiej jakości okularów przeciwsłonecznych mogą sprawić, że wiele osób będzie się wahać, ale te soczewki są warte dodatkowych kosztów. Tanie okulary przeciwsłoneczne mogą narazić Twoje oczy na większe niebezpieczeństwo niż gdybyś po prostu zrezygnował z okularów przeciwsłonecznych. Ciemne zabarwienie soczewek nie oznacza, że zapewniają one Twoim oczom kluczową ochronę przed promieniowaniem UV. Zamiast tego, mogą podstępnie zmusić Twoje źrenice do rozszerzenia się, co wpuści jeszcze więcej szkodliwych promieni. Przynajmniej kiedy mrużysz oczy przed jasnym światłem, Twoje źrenice wiedzą, że mają się skurczyć.

Jeśli nadal masz pytania dotyczące tego, jakie okulary przeciwsłoneczne będą dla Ciebie odpowiednie, po prostu zapytaj swojego lokalnego optometrystę będącego członkiem Vision Source®! Pomoże Ci on upewnić się, że kupisz okulary przeciwsłoneczne, które najlepiej chronią Twoje oczy podczas Twoich ulubionych aktywności na świeżym powietrzu. W szczególności, mogą pomóc Ci upewnić się, że Twoje okulary przeciwsłoneczne oferują pełną ochronę przed promieniowaniem UV!

Życzymy Ci fantastycznego lata!