Post

CZY MOŻNA DOSTAĆ OKULARY NA RECEPTĘ Z FILTREM NIEBIESKIEGO ŚWIATŁA?

Niewiele osób wie, czym jest niebieskie światło i na jak wiele sposobów może ono zaszkodzić Twoim oczom. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją sposoby, aby chronić oczy przed niebieskim światłem. Ludzie, którzy noszą okulary na receptę mogą dostać okulary z filtrem światła niebieskiego, ale ludzie, którzy nie noszą okularów mogą nadal dostać okulary z ochroną przed światłem niebieskim. Przed szukaniem pary okularów na receptę z możliwością filtrowania niebieskiego światła, ważne jest, aby wiedzieć, czym jest niebieskie światło i co je najbardziej wytwarza.

Co to jest niebieskie światło?
Niebieskie światło znajduje się w środku spektrum światła w zakresie od 380-500nm (nanometrów). Jest to światło widzialne o najkrótszej długości fali i najwyższej energii. To, co odróżnia światło niebieskie od innych kolorów światła widzialnego, to fakt, że światło niebieskie może dotrzeć aż do siatkówki (wewnętrznej wyściółki tylnej części oka). Jest ono podobne do promieni ultrafioletowych, ale nie jest tak niebezpieczne, ponieważ promienie UV mogą fizycznie uszkodzić skórę i inne żywe tkanki. Ludzkie oko jest bardziej skuteczne w blokowaniu promieni UV przed dotarciem do siatkówki niż w blokowaniu światła niebieskiego. 

Niebieskie światło może być szkodliwe dla oczu, ale nie oznacza to, że całe niebieskie światło jest dla nas całkowicie szkodliwe. Odpowiednia ekspozycja na niebieskie światło w odpowiednim czasie może prowadzić do dobrego stanu zdrowia poprzez zwiększenie czujności, wspomaganie pamięci i poprawę nastroju. Wystawianie się na działanie niebieskiego światła w ciągu dnia może również pomóc w utrzymaniu zdrowego cyklu snu. 

Co powoduje powstawanie niebieskiego światła?
Światło słoneczne jest głównym źródłem, ale istnieje również wiele stworzonych przez człowieka, wewnątrz pomieszczeń źródeł niebieskiego światła; urządzenia takie jak ekrany komputerowe, płaskie telewizory, iPady, tablety, eBooki, smartfony itp. Ilość światła, które jest emitowane przez urządzenia elektroniczne jest ułamkiem tego, co jest wyświetlane przez słońce, ale nadal może być szkodliwe. opthamologists i innych pracowników służby zdrowia są zaniepokojeni o możliwych długoterminowych skutków niebieskiego światła. 

Ponieważ ludzie spędzają około sześciu godzin dziennie przed ekranem komputera, okuliści są zaniepokojeni możliwymi długofalowymi skutkami, jakie może wywołać niebieskie światło. Lekarze wiedzą, że zbyt duża ekspozycja na niebieskie światło w nocy może zakłócić cykl snu, potencjalnie powodując zmęczenie w ciągu dnia. Jeśli chodzi o potencjalne uszkodzenia oczu, nie ma zbyt wielu dowodów, które potwierdzają lub zaprzeczają, że niebieskie światło z ekranów komputerowych powoduje długotrwałe uszkodzenia oczu.

Niestety, naukowcy potrzebują więcej czasu, aby sprawdzić, czy istnieją długoterminowe skutki niebieskiego światła z ekranów komputerowych i innych urządzeń cyfrowych. Nie możemy uniknąć niebieskiego światła, ponieważ jesteśmy uzależnieni od tych urządzeń w codziennych zadaniach, ale to nie znaczy, że nie można podjąć środków ostrożności w ochronie oczu przed szkodami, jakie niebieskie światło może potencjalnie mieć na oczy. 

Okulary na receptę z filtrem niebieskiego światła
Aby ustalić, czy filtry światła niebieskiego są odpowiednie dla Twoich okularów na receptę, powinieneś skonsultować się z optykiem lub okulistą. Możesz otrzymać powłokę antyrefleksyjną z niebieskim filtrem lub zamówić parę przezroczystych soczewek poliwęglanowych z pigmentem wewnątrz, który filtruje światło niebieskie. Obie opcje są dobre dla zmniejszenia poziomu niebieskiego światła, ale obie mają swoje wady i zalety.

Powłoka antyrefleksyjna (AR) z niebieskim blokerem jest dodatkową funkcją dla wszystkich typów okularów, które oferujemy. Powłoka AR nie tylko redukuje niebieskie światło, ale również zmniejsza zmęczenie oczu i sprawia, że okulary wyglądają bardziej atrakcyjnie. Eliminując odbicia, powłoka AR może sprawić, że Twoje okulary staną się niemal niewidoczne, dzięki czemu ludzie będą mogli wyraźniej widzieć Twoje oczy i mimikę twarzy. 

Istnieją pewne wady powłoki AR z niebieskim blokerem może mieć. Na przykład, blokuje ona tylko 85% niebieskiego światła. Niektórzy mogą to preferować, ale inni mogą chcieć lepszych wyników. Inną wadą powłoki AR jest konieczność ciągłego czyszczenia. Jeśli nie są czyszczone prawidłowo, soczewki mogą być narażone na ewentualne zarysowania. Używanie suchej szmatki na suchej soczewce może łatwo spowodować zarysowanie soczewki, więc pamiętaj, aby używać mokrej szmatki do czyszczenia soczewki przez cały czas. 

Jeśli powłoka AR z niebieską blokadą nie jest właściwym wyborem, specjalnym rozwiązaniem dla Ciebie mogą być przezroczyste soczewki poliwęglanowe. Możesz zamówić soczewki na receptę ze specjalnym pigmentem wewnątrz, który filtruje niebieskie światło. Co jest wspaniałe w soczewkach poliwęglanowych odpornych na światło niebieskie, to fakt, że są one przyjazne cenowo i dostępne w wersji jednoogniskowej i progresywnej dwuogniskowej za pośrednictwem naszej strony internetowej. Soczewki poliwęglanowe nie tylko naturalnie blokują promieniowanie UV, ale również blokują taką samą ilość lub więcej światła niebieskiego, jak powłoka AR. Dodatkową zaletą jest to, że Twoje widzenie jest tak samo wyraźne, jak w przypadku soczewek wykonanych w normalnych warunkach, które nie zawierają pigmentu. 

Jeśli używasz specjalistycznych, przezroczystych soczewek poliwęglanowych do blokowania światła niebieskiego, upewnij się, że nie mieszasz ich z innymi okularami, które możesz mieć. Może być trudno powiedzieć, które okulary są odporne na światło niebieskie, ale jest fajny trik, aby dowiedzieć się, ten problem. Aby dowiedzieć się, która para okularów jest odporna na niebieskie światło, należy skierować niebieski laser przez soczewki każdej pary, a ten, który go blokuje, to para, która jest odporna na niebieskie światło.