Post

3 główne wskazówki dotyczące lepszego snu, aby zmniejszyć zmęczenie w ciągu dnia

Nieregularny lub nieregularny sen może prowadzić do zmęczenia, niemożności skupienia się i zamroczenia umysłowego. Higiena snu odnosi się do nawyków, które możesz kultywować, aby poprawić jakość swojego snu, a tym samym jakość swoich dni.

Oto kilka pomocnych, podstawowych wskazówek, od których możesz zacząć, aby poprawić swoją higienę snu w 2021 roku.

  1. Zmniejsz spożycie kofeiny: Kofeina nie na każdego działa tak samo, ale są szanse, że większość ludzi będzie cierpieć na pewnego rodzaju zakłócenia snu po spożyciu kofeiny zbyt późno w ciągu dnia. Większość ekspertów ds. snu zaleca ograniczenie spożycia kofeiny po godzinie 14.00. Kofeina nie ogranicza się jednak tylko do kawy. Kofeina znajduje się w wielu herbatach i prawie wszystkich napojach gazowanych, dietetycznych lub nie. Można ją również znaleźć w niektórych produktach spożywczych i "zdrowych" napojach, takich jak Kombucha. Dobrym pierwszym krokiem dla osób, które poważnie myślą o unikaniu kofeiny po określonej porze dnia, jest czytanie list składników w żywności i napojach.
  2. Zachowaj sypialnię dla snu: Twój mózg może tworzyć połączenia z przestrzenią, a sypialnia powinna zawsze sygnalizować twojemu mózgowi i ciału, że nadszedł czas na odpoczynek i relaks. Jednym ze sposobów, by pomóc w nawiązaniu tego połączenia, jest wykorzystywanie sypialni w minimalnym stopniu i głównie do spania w nocy. Oznacza to, że czynności takie jak czytanie, oglądanie telewizji, zakupy online, rozmowy telefoniczne, przekąski i inne powinny być wykonywane w kuchni, salonie i biurze domowym. Wzrost liczby osób pracujących w domu w 2020 r. zdecydowanie oznaczał, że ludzie musieli wykazać się kreatywnością przy tworzeniu przestrzeni roboczej w domu, co doprowadziło do tego, że wiele osób musiało podzielić swoją sypialnię na prowizoryczne miejsca pracy. Kluczem do takiego rozwiązania, a jednocześnie do zachowania mentalnego związku między sypialnią a snem, jest to, aby w miarę możliwości nie pracować siedząc w łóżku z laptopem.
  3. Zgaś światło: Niebieskie światło emitowane przez ekrany telewizorów, smartfonów i komputerów może zaburzać rytm snu, jeśli jest używane zbyt późno w ciągu dnia. Niektórzy eksperci zalecają ograniczenie czasu spędzanego przed ekranem do odłożenia telefonu i wyłączenia telewizora co najmniej dwie godziny przed snem. Ograniczenie wpływu światła jest ważne, ponieważ pomaga organizmowi zasygnalizować, że nadszedł czas na sen. Jeśli wyłączenie ekranu nie jest możliwe, okulary z redukcją niebieskiego światła mogą znacznie pomóc, filtrując niebieskie światło emitowane przez ekrany. Niektóre osoby są tak wrażliwe na światło, że muszą używać zasłon zaciemniających nawet w nocy, aby zablokować wszelkie światło, takie jak światła uliczne lub reflektory, które mogłyby zakłócić ich cykl snu.

Istnieje wiele innych sposobów na sen, od suplementów, przez planowanie treningów, po dietę i ćwiczenia. Jeśli budzisz się zaspany lub przewracasz się przez całą noc, prawdopodobnie cierpisz z powodu zmęczenia i problemów z koncentracją w godzinach porannych. Podejmowanie drobnych, ale konkretnych i konsekwentnych kroków w celu poprawy wzorców snu może okazać się bardzo skuteczne.

Znajdź BluTech w pobliżu